Vítejte v Ekoporadně Tišnovsko!

Nadcházející akce a novinky

(20.09.2022)

UKONČEN SBĚR HLINÍKU V EKOPORADNĚ!

Hliníkové obaly vhazujte do žlutých popelnic na plasty.

Více >>
(01.10.2022)

Podpořte udržitelné hospodaření a snížení množství odpadu nákupem „z druhé ruky“ na tradičních bleších trzích, které se konají 1. října na náměstí Míru od 8 do 11 hodin. Nepotřebné věci, které jsou funkční, ale už pro vás doma nemají využití či jsou nevhodnými dary, mohou jiného potěšit a být znovu využity.

Více >>
(02.10.2022)

Sraz v neděli 2. 10. v 8:30 v Tišnově na konci ulice K Čimperku – na Růzcké cestě u kamene s kolem (https://mapy.cz/s/geratavamo). Krátká vycházka podzimní přírodou završená komentovanou ukázkou kroužkování ptáků. Akce proběhne za každého počasí. Vhodné oblečení do přírody, dalekohled a dobrou náladu s sebou! Předpokládaný konec v 11:00.

Více >>
(17.08.2022)

 Stále se můžete zapojit do letošních soutěží o nejkrásnější stromy a květinové výzdoby, které zdobí Vaši předzahrádku, zahradu či balkon. Své příspěvky můžete zasílat Ekoporadně Tišnovsko do 9. října, a to do následujících soutěžních kategorií:

Více >>

O nás

Ekoporadna Tišnovsko byla založena v říjnu roku 2006 z iniciativy občanského sdružení Za sebevědomé Tišnovsko. Sdružení dlouhodobě usiluje o zachování přírodních a společenských hodnot tišnovského regionu a proto uvítalo možnost zapojit se do projektu Doplnění sítě Environmentálního vzdělání, výchovy a osvěty v Jihomoravském kraji. Díky tomuto projektu mohl v Tišnově vzniknout stálý kontaktní bod, kam se mohou lidé obrátit s nejrůznějšími dotazy z oblasti ekologie a životního prostředí, půjčit si knihy a časopisy environmentálního zaměření či si koupit výrobky s certifikací Fair Trade. Ekoporadna také pravidelně pořádá přednášky, besedy a exkurze pro zájemce především z řad veřejnosti. Nedílnou součástí činnosti Ekoporadny jsou také akce pro dobrovolníky, jako jsou například čištění vodních toků, sázení stromů nebo ochrana obojživelníků. S velkým ohlasem se setkalo také rozšíření činnosti o ekovýchovné programy pro školy.

Ekoporadna Tišnovsko je otevřena všem zájemcům o dobrovolnickou spolupráci a může být i vaším partnerem, pokud chcete v Tišnově či jeho okolí uskutečnit zajímavý nápad. Rádi vás uvítáme v otevírací době v Ekoporadně nebo se obraťte na náš email ekoporadna@tisnovsko.eu.

Nadcházející akce

V blízké budoucnosti nejsou zadány žádné akce.