accounting dissertation topics help me with my statistics homework child care centre business plan coutume et loi dissertation dissertation msc nursing essay for law school admission

ak se lze ekologicky zbavit padlí na černém rybízu? (později paní upřesnila, že by chtěla nějaký chem. přípravek, který by ale byl neškodný pro zdraví a životní prostředí)

Bez konkrétního patogena se to velice špatně radí, ale obecně určitě neublíží postříkat výluhem z přesličky nebo řebříčku - prodává se i v lékárnách sušený, pokud nemáte vlastní čerstvý. Je také možno zkusit zasadit po obvodu koruny česnek. Další možností je přípravek Polyversum - je to jiná houba, která to padlí sežene. Ale vyplatí se to spíš do skleníku a na okurky a papriky než na ovocné stromky. Přírodě šetrné výrobky na bázi jedlých surovin vyrábí firma Agrobio Rokycany. Verze odpovědi z jiného zdroje : Pokud jde o zavlečené padlí angreštové, je především nutné odstranit všechny nemocné části a nejlépe spálit. Určitou prevencí může být opakovaný postřik výluhem nebo odvarem z přesličky, případně odstředěným mlékem zředěným v poměru 1:5. Ale je to zdlouhavé a pracné. Lépe je, pořídit si odolné odrůdy. Mám dobré zkušenosti i s Jostou (křížencem angreštu a černého rybízu), která padlím netrpí zdaleka tolik, jako angrešt.

Kategorie: