Nezařazené

Jak ošetřit pískovcový obecní křížek (z roku 1890), který porůstá mechem? (zničení mech, druhak prevence)

K likvidaci biologického povlaku na pískovci lze použít prostředky firmy Agrochem (Pro Cura S Plus), Dispechem (Interbal San), Proxima Plus (Dosilin S), Qualichem (Fungispray Super), Radka (Preventol S 50). K preventivnímu opatření slouží např. prostř. Katrit BAQ (firma Katres), Dispesan 111 (firma Dispechem), Fungisan (firma Qualichem).

Má skutečně hormonální antikoncepce negativní vliv na přírodu?

Ano, má. Existuje mnoho důkazů, že tomu tak je. Zde doporučujeme článek biologa Jaroslava Petra v Ekolistu: "Má hormonální antikoncepce vliv na přírodu?"

Co se rozumí pojmem „Junk food“?

Termínem Junk food („špinavé jídlo“) se ve světě obrazně označuje průmyslově vyráběné jídlo s minimem živin a chemicky vyrobenou chutí. Kromě toho často obsahuje škodlivé ztužené tuky a mnoho kalorií. Patří sem jídlo z rychlého občerstvení (tzv. fast foodů), dále uzeniny, barevné limonády, uměle slazené a dochucované jogurty, chlebíčky, vše konzervované, chemicky rafinované a vše, co není čerstvě uvařené. "Špinavé jídlo" přispívá ke vzniku alergií, osteoporózy, srdečních problémů i rakoviny. Naštěstí stále přibývá lidí, kterým záleží na tom, co dávají do úst.

Motorkáři mohou jezdit po polích a lesních cestách?

Ano, ale za určitých podmínek:

V lese:

  1. legálně je možné jet po zpevněné cestě, která spojuje nebo vede k zastavěné ploše
  2. legální je také jízda po nezpevněné cestě nebo průseku širším než 4 m
  3. nelegální pak jízda mimo cesty nebo v ochranném pásmu vodních zdrojů

Mimo les:

Doporučte knihu na téma vztahu ekonomie a environmentalistiky, vhodnou pro středoškolskou seminární práci?

Doporučujeme např. Malé je milé od E.F. Schumachera a Spor o ekonomický růst od Ezry Mishana. Z českých autorů články a knihy Nadi Johanisové a Jana Kellera. Z ekologických časopisů bychom doporučili Ekolist, event. Sedmá generace, kde se o vztahu ekonomie a environmentalistiky píše docela často, ale náročnějším stylem.

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Nezařazené