Ekologické zemědělství a biopotraviny

Když jsem zavařovala mošt, převařila jsem jej a horký nalívala do pet flašek. Ty se tím teplem dost scvrkly: uvolňuje se tím z nich něco škodlivého do toho moštu?

Je známo, ze k výrobě PET se jako katalyzátor používá oxid antimonitý, který se také do nápojů v PET lahvích uvolňuje. Do horké tekutiny se samozřejmě může uvolňovat ve větším množství. Je také popsáno, že degradací PET může vznikat acetaldehyd, a to i v množství, které může znehodnotit tekutiny obsažené v obalu. Acetaldehyd je látka vznikající např. ve zralém ovoci. V lidském těle v vzniká jako meziprodukt při odbourávání alkoholu a způsobuje onu nevolnost, která je typickým projevem opilosti.

Je bílý povlak na fících zdraví škodlivý?

Bílý povlak, který vidíme na sušených fících není plíseň, ale zkrystalizovaná glukóza, jež dodává plodům zvláštní sladkost.

Kontakt na „bioklub“ na Hnutí Duha

Jedná se o Klub přátel biopotravin. Probíhá to tak, že nejdříve se potraviny objednají přes pana Aleše Horáka (tel. 775 04 59 57, web) Potraviny se vyzvedávají v pátek mezi 13 a 18 hod v sídle Hnutí Duha na Bratislavské 31 v Brně.

Přihlásit se k odběru RSS - Ekologické zemědělství a biopotraviny