Vítejte v Ekoporadně Tišnovsko!

Nadcházející akce a novinky

(21.05.2022)

Podpořte udržitelné hospodaření a snížení množství odpadu nákupem „z druhé ruky“ na tradičních bleších trzích. Nepotřebné věci, které jsou funkční, ale už pro vás doma nemají využití či jsou nevhodnými dary, mohou jiného potěšit a být znovu využity. Věci můžete darovat spolku Za sebevědomé Tišnovsko (doneste ve čt 12. a 19. 5., 14-18 hod. do Ekoporadny) nebo je sami na trzích prodávat (domluva na tel. 549 439 851).

Více >>
(14.05.2022)

Spolek Za sebevědomé Tišnovsko a Ekoporadna Tišnovsko Vás zve na společnou snídani na podporu fair trade produktů i výrobků místních farmářů a pěstitelů. Přijďte se podělit o váš oblíbený koláč z domácích vajíček, chléb z mouky blízkého mlýna či pomazánku z první jarní zeleniny ze zahrádky. My vás na oplátku pozveme na výbornou fair trade kávu, čaj nebo kakao a zaručeně dobrou náladu 

Více >>

O nás

Ekoporadna Tišnovsko byla založena v říjnu roku 2006 z iniciativy občanského sdružení Za sebevědomé Tišnovsko. Sdružení dlouhodobě usiluje o zachování přírodních a společenských hodnot tišnovského regionu a proto uvítalo možnost zapojit se do projektu Doplnění sítě Environmentálního vzdělání, výchovy a osvěty v Jihomoravském kraji. Díky tomuto projektu mohl v Tišnově vzniknout stálý kontaktní bod, kam se mohou lidé obrátit s nejrůznějšími dotazy z oblasti ekologie a životního prostředí, půjčit si knihy a časopisy environmentálního zaměření či si koupit výrobky s certifikací Fair Trade. Ekoporadna také pravidelně pořádá přednášky, besedy a exkurze pro zájemce především z řad veřejnosti. Nedílnou součástí činnosti Ekoporadny jsou také akce pro dobrovolníky, jako jsou například čištění vodních toků, sázení stromů nebo ochrana obojživelníků. S velkým ohlasem se setkalo také rozšíření činnosti o ekovýchovné programy pro školy.

Ekoporadna Tišnovsko je otevřena všem zájemcům o dobrovolnickou spolupráci a může být i vaším partnerem, pokud chcete v Tišnově či jeho okolí uskutečnit zajímavý nápad. Rádi vás uvítáme v otevírací době v Ekoporadně nebo se obraťte na náš email ekoporadna@tisnovsko.eu.

Nadcházející akce